Sleva!
Ušetříte 10%
Doprava zdarma

STIHL Motorová pila MS 194 T

10 349,00 

STIHL Motorová pila MS 194 T

Velmi lehká benzínová pila pro péči o stromy o výkonu 1,4 kW. Je vybavena spolehlivým motorem 2-MIX, splňujícím normu Euro 5. Tato řetězová pila je určena pro speciální práce v arboristice a dalších činnostech při ošetřování stromů. Měli by ji používat pouze zkušení uživatelé vyškolení v tomto oboru.

Máme skladem!

Katalogové číslo: 11372000320 Kategorie: ,

Popis

STIHL Motorová pila MS 194 T

Velmi lehká benzínová pila pro péči o stromy o výkonu 1,4 kW. Je vybavena spolehlivým motorem 2-MIX, splňujícím normu Euro 5. Tato řetězová pila je určena pro speciální práce v arboristice a dalších činnostech při ošetřování stromů. Měli by ji používat pouze zkušení uživatelé vyškolení v tomto oboru.

Jedná se o speciální pilu určenou výhradně pro uživatele speciálně vyškolené v oblasti péče o stromy.

Součástí výrobku je vodící lišta, pilový řetěz, plastový ochranný kryt lišty, nářadí (kombiklíč na výměnu řetězu a výměnu zapalovací svíčky) + malý šroubovák (např. na seřízení otáček motoru), český návod.

Klíčové vlastnosti pily STIHL MS 194 T:

 • vyšší řezný výkon
 • vyšší komfort
 • zjednodušená údržba
 • nižší spotřeba paliva a nižší emise

Pila pro péči o stromy o výkonu 1,4kW s motorem 2-MIX

Sériová výbava

 

Antivibrační systém

Silné vibrace v místě upevnění rukojetí motorového nářadí mohou při dlouhodobém používání vést k problémům s prokrvováním rukou a paží. STIHL proto vyvinul vysoce kvalitní antivibrační systém. U motorového nářadí s antivibračním systémem jsou v místě upevnění rukojetí vibrace, které vytváří motor a pracovní nástroj, významně snížené.

 

Matice krytu řetězky jištěné proti ztrátě

Eliminace ztráty matic při výměně řezné garnitury. Přesná pozice matic vůči šroubům při montáži krytu řetězky.

 

Výklopný hák

Výklopný hák slouží k bezpečnému zavěšení pily při výškových pracích v korunách stromů.

 

Kompenzátor

Kompenzátor STIHL, regulační systém v karburátoru, se stará o to, že i přes stoupající znečištění vzduchového filtru zůstává výkon motoru, kvalita výfukových zplodin a spotřeba paliva po delší dobu téměř konstantní. Teprve když dojde k citelnému poklesu výkonu, musí se vyčistit vzduchový filtr. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez údržby.

 

STIHL 2-MIX

Ekonomický STIHL 2-MIX motor s technologií kanálů 1-in-4 má vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček. Řetězová pila ušetří až 20% paliva ve srovnání s konvenčním dvoutaktním motorem STIHL bez 2-MIX technologie. Emise z výfuku jsou nižší až o 50%.

 

Technika čtyř kanálů STIHL

Čtyři přepouštěcí kanály uvedou směs paliva a vzduchu před zapálením do vířivého pohybu. Tak se palivo optimálně spálí a zvýší se výrazně účinnost motoru. Výsledek: menší spotřeba a vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček.

 

Zařízení pro napínání řetězu umístěné na boku

Napínací šroub se ovládá zboku skrz kryt řetězky. To zabraňuje kontaktu pokožky s ostrým pilovým řetězem a hroty ozubeného dorazu.

 

Kryt řetězu jištěný proti ztrátě

Kryt řetězu je upevněn přímo na víko řetězky, díky tomu je s pilou pevně fixován a spojen. Pracovník může kryt řetězu uvázat prostřednictvím oka k opasku. Tento kryt řetězu pokrývá i ozubený doraz pily, proto zabraňuje zranění a poškození řezné části pily.

 

Ruční palivové čerpadlo

Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.

 

Uzávěr nádržky pro snadné otvírání/uzavírání

Patentované speciální uzávěry pro palivovou a olejovou nádrž. Nádrže, kterými je vybaveno motorové nářadí se dají rychle, bez použití velké síly a bez nářadí otevírat a opět uzavírat.

Technická specifikace 

 • Výkon kW 1,4
 • Zdvihový objem cm³ 31,8
 • Hmotnost kg 1) 3,3
 • Délka lišty cm 30
 • Dělení řetězu 3/8 “ P
 • Hmotnost na jednotku výkonu kg/kW 2,4
 • Objem palivové nádrže l 0,27
 • Otáčky při maximálním výkonu ot./min 10.500
 • CO2 g/kWh 896
 • Hladina akustického tlaku dB(A) 2) 100
 • Hladina akustického výkonu dB(A) 2) 112
 • Hodnota vibrací vlevo m/s² 3) 3,6
 • Hodnota vibrací vpravo m/s² 3) 3,6

Návod k použití a bezpečnostní pokyny k obsluze stroje zde MS 194 T

Získejte rok záruky navíc na https://www.mujstihl.cz/